Yeni Standup Special, YouTube’da Karanlık, Komik ve Ücretsiz

Shane Gillis adını 2019’daki Saturday Night Live tartışmasından biliyor olabilir. Gillis, bir karakter yaparken Asyalı-Amerikalılara karşı duyarsız bir dil kullandı.

Shane Gillis bugüne kadar online olarak devam eden “Kültürü İptal Et” tartışmasıyla ilgili olarak hızlı ve büyük bir isim oldu. Başta duyurulduğu gibi SNL kadrosuna katılmasa da, insanlar onun stand-up’ını arayıp çalışmalarını beğendikçe Gillis, çevrimiçi sohbet yoluyla hayranlar kazandı. Kısa bir süre önce Gillis, bu günlerde stand-up’ta yükselen birçok ismin yolunu tuttu ve YouTube kanalında ücretsiz olarak ilk neredeyse bir saat süren stand-up özel “Live In Austin”i yayınladı.

İLGİLİ: Jake Paul, Eski UFC Şampiyonu Tyron Woodley Üzerindeki Yenilmezlik Serisini Korudu

2019 tartışmasını bir kenara bırakın, Shane Gillis Austin’de yaşıyor fantastik konuşma sunumu ve eski kafalı bir ahbap sempatisi ile gözlemci alaycı ve doğal bir çizgi romandan basit, dürüst ve komik bir duruş.

Shane, insanların kuru, sefil, dürüst, geçmişe saplanmış, büyük ölçüde kapalı fikirli ve ders kitaplarındaki değersiz aile sorunları olmadan, kırsal Central Pennsylvania’dan aptal bir versiyonunu oynuyor. Dünyayı oradan – ve uzun süredir ayrı olan – daha iyisini yapmaya çalışan bir adam olarak görüyor; 90’ların Pensilvanya’sında gülünç olduğuna inandığı her şeyle dalga geçmekten başka bir şey yapamayan, modaya uygun siyaset takıntılı şu anda iyi niyetli bir adam – ya da şimdi gerçeğin farkındaysanız ve işaret edecek kadar açık sözlü iseniz Gillis’in okul bahçesindeki kesme modasında olduğu çirkinliği.

Kent yaşamına ve gelişmekte olan kültürün her toplumsal eğilimini ve yönünü incelemeyi içeren hobilere/kariyerlere geçen kırsal PA’dan bir bin yıllık olarak Shane’in yanındayım. farklı bir zamanda ve yerdeydik. Karanlık ve çıldırtıcı, ama karanlık ve çıldırtıcı olan şey aynı zamanda histeriktir – Elbette dürüstçe tartışmanıza izin verirseniz ve mizahı bulursanız. Shane, kayıtsızca ve sabit bir sırıtışla, babasının giriş seviyesi sağcı siyasetini ve Fox haber takıntısını, ilerici arkadaşlarını ve hatta iyileşmekte olan bağımlı kız kardeşini paramparça ediyor. Acımasız olması gereken şey değil, çünkü kendini başka bir şey olarak önermeyen büyük esprili bir doof tarafından iç içe geçmiş harika şakalarla hafif bir çerçevede paylaşılıyor.

Shane, Philly’ye taşınmadan önce Harrisburg’da stand-up’a başladı. 2016’da Helyum Komedi Kulübü’nün “Philly’s Phunniest Comedians” yarışmasını kazandı ve kısa bir süre sonra Brooklyn’e taşındı. Aynı yıl, komik ve kaba rifflerle dolu, bugün her zamankinden daha güçlü hale gelen, esinti türünde bir komedi podcast’i olan, diğer komedyen Matt McCusker ile birlikte “Matt & Shane’in Gizli Podcast’i”ni başlattı. NY stand-up sahnesinde saygın bir yer bulduktan, komedi podcast’lerinde favori bir konuk olduktan ve çok sayıda büyük isim festivalinde göründükten sonra Gillis, 2019’da Saturday Night Live’daki insanlar ulaştığında hayatının fırsatını yakaladı. Eylül ayının başlarında, SNL önümüzdeki sezon için, o zamanlar halk tarafından büyük ölçüde bilinmeyen Gillis de dahil olmak üzere birkaç yeni oyuncu kadrosu duyurdu. Yazarın, Gillis’in bir ırkçı kimliğine büründüğü ve nefret dolu bir dil kullandığı “Matt & Shane’in Gizli Podcast’inden” eski bir podcast parçasını ifşa ettiği bir “komedi gazetecisi” parçasının ardından, birkaç saat içinde pop kültüründe trend olan bir isim haline gelecekti. ve ırkçı küfürler.

Her medya kuruluşunun oyuncu kadrosuyla ilgili bir şeyler yayınlamasıyla, bir Twitter rant ve düşünce parçası fırtınası geldi, Shane’in geçmişteki podcast bit tartışması döndü. Shane’e göre, Lorne Michaels ona halktan içtenlikle özür dileme ve şovda kalma fırsatı verdi, ancak Shane bunun yerine Instagram aracılığıyla bir şaka bulmak için bir şeyler denemenin komik sürecini savunduğu gönülsüz bir özür yayınlamayı seçti. . Sonunda düşürüldü Cumartesi gecesi canlıBu, en kötü ihtimalle büyük bir teşhir, güzel bir sabit maaş ve adı dünyanın gelmiş geçmiş en büyük komedi kurumlarından birine iliştirilmiş olurdu.

Yine de çizgi romanlar ve yeni hayranlar Shane için toplanıyor ve her hafta NBC’de görünmese de podcast hayran kitlesi muazzam, stand-up tarihleri ​​sabit ve hey – Bu lanet olası güzel özel saati ücretsiz olarak yayınladı. 48 dakikalık süre boyunca partnerimle birlikte eğlenip güldüğümüz YouTube.

Bu günlerde 6 dakikadan daha uzun bir stand-up klibi izleyemiyorum, ama Shane eğlenceli bir kayıtsızlık ve tek amacı şaka yapmak için ağır konuların üzerine ağır konulara vuruyor, bu yüzden keyfim yerindeydi. “Live In Austin”, Shane’in şaka yaptığı bir kalabalığın gülmesiyle başlar: “Kongrenin rıza yaşını belirlemek zorunda olduğu günü düşünüyordum. Pudralı peruklar ve benzeri şeylerde olduğu gibi. Bu benim için zor bir gün olmalıydı. beyler.” Birkaç ahmakla takip ediyor ve sonra mırıldanıyor, “Sadece konuşuyorum.”

Shane, onun “boktan konuştuğuna” inanmamızı isterdi, bu yüzden kız kardeşinin eroin müdahalesine palyaçoluk yaparken, babasının alkolizmi ve bilgisiz siyaseti hakkında uzun uzun şakalar yaparken ve Açıkça Özel Olimpiyatlar hakkında nutuklar atarken gülmeye davet edildiğimizi hissediyoruz. Gillis’in basketbol koçu olarak gönüllü olduğu yer.

Ele alınan küçük, anlamsız bir konu yok. Aslında, malzemenin çoğu yüzeyde ciddi görünüyor – Cesaret kırıcı aile sorunları ve tabu kültürel noktalar. Ancak Gillis, yalnızca kendi deneyimiyle konuşarak ve asla ciddi veya gururlu olmasına izin vermeyerek bu konularda hafifçe konuşmak için alan açar. Bir tavır almıyor, “hey bu gerçekten çok komik” diyen ve ardından komik olanı bulan akıllı bir aptal.

Günümüzün tuhaf komedi ortamında, kendi deneyiminden yola çıkarak karanlık konular hakkında açıkça şaka yapan bir adam “eski okul” gibi görünüyor, ancak bu etiket diğer etiketlerin imasını taşıyor – zehirli, heteroseksüel beyaz adam, ırkçı gibi düşüncesiz varsayımlara dayanan aptal battaniye sözcükleri. , vb. Gillis inkar edilemez bir şekilde düz beyaz bir adam. Aynı zamanda saf bir komedyendir. Diğerlerinin konuşmaya çekindiği aile içindeki sıkıntılı durumları anlatıyor. Babasıyla kişisel konularda açık sözlü ve utanmadan konuşur. Politik aşırılığın her ucundan yumruklar atıyor. Hatta ırkçılığı gülünç ve kabul edilebilir bir şekilde ele alarak şunları söylüyor:

“Irkçılık evet ya da hayır gibi bir şey değil. Aç olmak gibi. Evet gibisin… şu anda ırkçı değilsin.”

Gillis, kendisi ve diğerlerine kim olduğu konusunda görünüşte dürüst ve açıkçası diğerlerinin ve bir bütün olarak toplumun hataları hakkında izleyicilere karşı önde. Kalabalığı setinde son derece güvenle ayakta duruyor, konuşuyor ve yönlendiriyor ve bunu başaracak kadar komik.

Shane de şakaları hakkında şaka yapacak kadar farkında. Fox News babalarının “sadece bir gerçeği elde etmeye çalıştıklarını” ilan ediyor ve babasının Cumhuriyetçi bir konuşma noktası alamadan saatlerce haberleri izlediği hakkında uzun uzun riffler yapıyor. Parça, duyumsamadan devam ettiğinde, Gillis, “Tamam, başka bir şeye geçeceğim” diyor.

İlginçtir ki, SNL tartışmalarından uzak durur ve yapılması kesinlikle kolay olan “Kültürü İptal Et”e karşı sövüp saymaktan kaçınır. Gillis, Saturday Night Live’dan “iptal edilmesinin” ardından hareketin en büyük yüzlerinden biri oldu. Shane’den, düşünce polisine ya da güçlere ya da insanların ifade özgürlüğüne karşı olduğuna inandıkları herhangi bir güce karşı bir öfke patlaması bekleniyordu neredeyse. Vazgeçmesi canlandırıcı ve bunun yerine aile, politika ve tabu üzerine şakalar yapıyor. İptal kültürüne karşı çıkan yeterince internet kişiliği ve özenti komedyen var. Gillis, hızlı düğme sorunlarıyla uğraşması gerekmeyen yetenekli bir çizgi romandır. Palyaçoluk yapmak, ışık tutmak ve gülmememiz gereken şeyler hakkında süper komik şeyler sunmak için sahnede.

“Shane Gillis Live In Austin” de bunun için orada ve bunu yapıyor. Çantanız stand-up ise, özellikle düz eski karanlık komik şeylerse, Shane’in özeline buradan göz atın.

Konular: Youtube

Bu makalede ifade edilen görüşler ve görüşler yazara aittir ve Movieweb’in resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir