Ünlü Oşinografi Pioneer ile Sualtı Derinlerine İnmek

National Geographic’ten, Cousteau olmak Aqualung solunum cihazı da dahil olmak üzere dalış ve tüplü cihazları icat eden Fransız oşinograf Jacques Cousteau’nun hayatını araştıran bir belgeseldir. Belki de en iyi TV dizisiyle hatırlanır. Jacque Cousteau’nun Sualtı Dünyasıiçin ilham kaynağı olan Denizler Altında 20.000 Fersah 1954 Disney filmi.

Cousteau olmak izleyicilerin izlemesi için ilgi çekici ve çekici. Balık, bitki örtüsü ve okyanus yaşamının yakın çekim görüntüleri ile sinematografi nefes kesici. Su altında nefes alma teknolojisi olmadan bunların hiçbiri mümkün olmazdı. 10.000 veya daha fazla fitte, hava her taraftan üzerinize baskı yapar. Okyanusun basıncı sizi kelimenin tam anlamıyla ezebilir. Dalgıcın güvenliğini sağlamak son derece önemlidir ve her şeyi filme almak da öyle.

İLGİLİ: Echo ve Palyaço Yeni Hawkeye TV Spotuna Geldi

Film nasıl olduğunu gösteriyor Jacques-Yves Cousteau Oşinografide bir öncüydü, trajedi ve zafer yolculuğunda yol boyunca birçok zorluğun üstesinden geldi.Film yapımcısı Liz Garbus, Cousteau’nun doğumundan 1997’deki ölümüne kadar standart belgesel rotasını izliyor. Film yavaş başlıyor ve daha ilginç hale geliyor. ilerledikçe. Cousteau’nun ömür boyu suya olan hayranlığı, yüzmeyi öğrendiğinde dört yaşında başladı. Bir genç olarak bir film kamerası satın aldı ve nasıl çalıştığını anlamak için onu parçalara ayırdı. Cousteau yatılı okullara gitti ve sonunda Fransız Deniz Harp Okulu’na gitti. Topçu subayı olarak mezun oldu ve Fransız Donanması’nın bilgi servisine katıldı. Donanmada, Cousteau kamerasını Hint ve Güney Pasifik okyanuslarındaki egzotik limanları çekmek için kullandı.

1933’te Cousteau bir araba kazasında neredeyse ölüyordu. Yaralarından kurtulmak için Akdeniz’de yüzdü. En iyi arkadaşı Philippe Tailliez, ona su altında gözlerini açmasına ve balık, bitki örtüsü ve su manzarasına hayran kalmasına yardımcı olan bazı yüzücü gözlükleri verdi. 1937’de Cousteau, Simone Melchior ile evlendi. İki oğulları vardı, Jean-Michel ve Phillipe, ikisi de sonunda babalarına tüplü dalış gezilerine katıldı. Eşi Simone 1990’da öldü ve bir yıl sonra yaşlı Cousteau, bir kızı ve oğlu olduğu Francine Triplet ile evlendi (Cousteau, Simone ile evliyken doğdu).

Aqua-Lung & Darbeye Dayanıklı Film Kamerasını İcat Etme

Dünya Savaşı sırasında, Cousteau sualtı deneylerine ve keşiflerine sessizce devam etti. 1943’te, tüplü dalış tutkusunu paylaşan Emile Gagnan adında bir Fransız mühendisle tanıştı. Bu süre zarfında, basınçlı hava silindirleri icat edildi ve Cousteau ve Gagnan şnorkel hortumları, vücut giysileri ve solunum cihazlarıyla deneyler yaptı. Sonunda, dalgıçların su altında uzun süre nefes almasına izin veren ilk Aqua-Lung cihazını geliştirdiler. Cousteau ayrıca okyanus gezilerinin yüksek basıncına dayanacak su geçirmez ve darbeye dayanıklı bir kamera geliştirdi. Bu süre zarfında Cousteau, su altı araştırmaları üzerine iki belgesel çekti. En iyi aşklar (18 Metre Derinlik) ve Épaves (batıklar).

Fransız Direniş Hareketi

2. Dünya Savaşı devam ederken, Cousteau Fransız Direniş hareketine katıldı. İtalyan silahlı kuvvetlerini gözetledi ve birliklerin hareketlerini belgeledi. Direniş çabalarından dolayı Cousteau, Fransız Onur Lejyonu madalyası ile ödüllendirildi. Savaştan sonra, Cousteau sualtı mayınlarını hareketsiz hale getirmek için Fransız donanmasıyla birlikte çalıştı. Çok tehlikeliydi çünkü mayınlar her an kazara patlayabilirdi. Görevler arasında, Cousteau çeşitli testler yapmaya ve sualtı gezilerini filme almaya devam etti.

İlk Sualtı Arkeolojik Seferi

1948’de Cousteau, Philippe Tailliez ile birlikte ilk sualtı arkeolojik keşif gezisini yürütmek için deneyimli dalgıçlar ve akademik bilim adamlarından oluşan bir ekip topladı. Akdeniz’in derinliklerine batmış bir Roma batığı olan Mahdia’yı keşfettiler. Bu keşif, sualtı arkeolojisinin başlangıcı oldu.

Calypso ile Oşinografi Araştırması

1950’de Cousteau, bir zamanlar İngiliz mayın tarama gemisini Calypso adını verdiği bir oşinografik araştırma gemisine dönüştürdü. Cousteau, Fransız Donanmasının ilk denizaltı araştırma grubunu kurdu ve Calypso’yu kullanarak okyanusu keşfetti. Sonunda, Cousteau’nun sualtı gezileri televizyon dizisinde halka sunuldu. Jacque Cousteau’nun Sualtı Dünyası. Genel olarak, bu film büyüleyici ve izlemesi eğlenceli. Devrim niteliğindeki nefes alma cihazları ve su altı çekimleriyle Cousteau’nun okyanusu keşfetme yolculuğuna hayat veriyor. Sonunda, okyanus kirliliği ve iklim değişikliği konusunda endişeliydi ve bu konularda farkındalığı artırmak için National Geographic Society ile işbirliği yaptı.

BETİMLEMEK

Konular: Disney Artı

Bu makalede ifade edilen görüşler ve görüşler yazara aittir ve Movieweb’in resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.