Sappy Süper Kahraman Pembe Dizi

Marvel Sinematik Evreni, melodramatik gözyaşlarıyla dolu bir pembe dizi nehrinin derinliklerine iniyor. sonsuzlar En son dünyayı kurtar senaryosunda aşk, sadakat ve görev arasında bölünmüş bir süper kahraman “ailesi” var. Oscar ödüllü yönetmen Chloé Zhao, ilişkilere dair karmaşık ve uzun soluklu bir keşifle özlü adımlar atıyor. Birkaç göz kamaştırıcı aksiyon sahnesi sunuyor, ancak bunlar büyük ölçüde filmin en iyi performansının gücüne bağlı. Richard Madden tam bir canavar. onun kanallık Süpermenhıçkırık nöbetleri arasında -esque güçler.

Gökler, evrendeki yaşamın büyümesini destekleyen, neredeyse her şeye gücü yeten varlıkların eski bir ırkıdır. ölümsüzü yarattılar sonsuzlar. Sonra onlara yaşam enerjisiyle beslenen vahşi yaratıklar olan Deviant’ları avlamak için doğaüstü yetenekler aşıladı. NS sonsuzlar Mezopotamya’daki medeniyetin şafağında, Sapkınların insanlığı yutmasını durdurmak için Dünya’ya gönderildiler.

İLGİLİ: Eternals İncelemeleri Var, Bu MCU’nun Şimdiye Kadarki En Bölücü Çıkışı mı?

Liderleri Ajak (Salma Hayek), herhangi bir yarayı iyileştirebilir ve Göksel rehberleri Arishem’e kanal olarak hizmet eder. Sersi (Gemma Chan), temel maddeyi dokunarak dönüştürür. Gılgamış (Don Lee) en büyük fiziksel güce sahiptir. Druig (Barry Keoghan) zihin kontrolü gücüne sahiptir. Makkari (Lauren Ridloff), sağır Sonsuz, inanılmaz bir hızla çalışır. Kingo (Kumail Nanjiani) enerji projeleri başlatır. Bir çocuğun vücuduna hapsolmuş Sprite (Lia McHugh), bir illüzyon ustasıdır. Phastos (Brian Tyree Henry) parlak bir mucit zihnine sahiptir. Thena (Angelina Jolie), enerji silahları üretebilen inatçı bir savaşçıdır. Ve son olarak, en güçlü vurucu Ikarus (Richard Madden) var. Sonsuz açık ara uçabiliyor, süper gücü var ve gözlerinden yıkıcı enerji ışınları fışkırtıyor.

Hikaye günümüz Londra’sında Sersi’nin öğretmenlik yapmasıyla başlıyor. NS sonsuzlar binlerce yıl birlikte olduktan sonra yüzyıllar önce ayrıldı. Sprite onun genç koğuşu gibi davranır. Genç görünümüne lanet ediyor ama ikisi de insanlar arasında yaşamaya alışmış durumda. Bir Deviant saldırısıyla dinginlikleri bozulur. Nasıl hedef alındılar? Dünyadaki her Deviant’ı öldürdüler. Sersi, “Blip”in veya Thanos’un ortadan kaybolduğu herkesin anında geri dönmesinin ölümcül düşmanlarını diriltmiş olabileceğinden şüpheleniyor. Sersi ve Sprite birleştirmeli sonsuzlar aziz bir gezegeni tekrar korumak için. Ancak onları bölen acı duygular ve karanlık gerçeklerin üstesinden gelmek imkansız olabilir.

düşünmek sonsuzlar süper kahramanların Fleetwood Mac’i olarak. Bir zamanlar ayrılmaz arkadaşlar ve aşıklardan oluşan karma bir cinsiyet grubu birbirinden ayrılır. Ardından, daha fazla dramayı ortaya çıkaran son bir turda tekrar bir araya gelmek zorunda kalırlar. Tıpkı Stevie Nicks ve Lindsey Buckingham gibi, Sersi ve Ikarus’un aşk ilişkisi çok fazla gerginliğe ve kıskançlığa neden oluyor. Film, duygular kötüye gittiğinde sürekli olarak çeşitli tarihi olaylara geri döner. Hikayede güçlü bir duygusal alt akıntıya sahip olmanın yanlış bir tarafı yok. Sorun şu ki, aşırı şişmiş ve destekleyici oyuncu kadrosunu marjinalleştiriyor. Hepsi kendi tarzlarında oldukça havalı olan Gılgamış, Makkari, Thena ve Druig, biraz oyuncu. Anlatıyı söndüren yorucu bir aşk ilişkisine ikinci kez giriyorlar.

sonsuzlar geniş bir kültür ve yaşam tarzını temsil eder. Kumail Nanjiani’nin Kingo’su şarkı söyleyen ve dans eden bir Bollywood yıldızı. Brian Tyree Henry’nin “Phastos”u, bir kocası ve çocuğu olan açık bir eşcinseldir. Lauren Ridloff’un “Makkari”si işitme engelli. Chloe Zhao (Binici, göçebe diyarı), aynı zamanda senaryoyu birlikte yazan, kapsayıcılık ve küreselleşmeye odaklanmak için çaba sarf ediyor. Film, bunun farklı yollarını göstermek istiyor. sonsuzlar insanlığın evrimine. Bu övgüye değer, ancak seyrelten daha fazla dolgu malzemesi haline geliyor. İki buçuk saatlik çalışma süresinde çok fazla şey oluyor. sonsuzlar müthiş sürüklüyor. Zhao’nun vizyonu, heyecan verici kısacık kısımlar dışında aşırıya kaçıyor.

Bir MCU filmi nadiren hayal kırıklığına uğratır. sonsuzlar bir geri adımdır. Donuk bir ikinci hareket, ilerleme hızını bozar. Richard Madden’ın ekrandaki müthiş varlığı benim için tek vurgu. Gemma Chan ne yazık ki Sersi rolünde hatalı. Krediler sırasında ve sonrasında etrafta dolaşın. sonsuzlar Marvel Studios’un bir yapımıdır. Walt Disney Studios tarafından 5 Kasım’da sinemalarda özel olarak yayınlanacak.

Konular: Eternals, Disney Plus

Bu makalede ifade edilen görüşler ve görüşler yazara aittir ve Movieweb’in resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir