Jodie Comer, Bloody Medieval Epic’te Şaşırttı

Jodie Comer, Ridley Scott’ın kanlı orta çağ destanında erken bir Oscar adayı olarak karşımıza çıkıyor. son düello. Eric Jagger’ın kitabından uyarlanan film, Fransız şövalye Jean de Carrouges ve yaver Jacques Le Gris arasındaki dövüşle yargılanmayla sonuçlanan tarihi olayları anlatıyor. Marguerite de Carrouges tarafından tecavüzle suçlanan. son düello cinsel saldırının farklı açılardan görüldüğü Rashomon tarzı bir anlatıda anlatılıyor. Vahşi savaş sahneleri, feodal siyaset ve dini ataerkillik büyüleyici. Ancak göze batan bir sorun erkenden ortaya çıkıyor. son düello hikayenin kendi bölümünü tamamen gerici hale getirerek kurbanı marjinalleştirir.

14. yüzyılın sonlarında Normandiya’da Jean de Carrouges (Matt Damon) huysuz bir kişiliğe sahip azılı bir savaşçı olarak bilinir. Dikbaşlı tavrı ve savaş alanı taktikleri, vasal efendisi hedonist Kont Pierre d’Alençon (Ben Affleck) tarafından takdir edilmedi. Yakışıklı bey Jacques Le Gris ise (Adem Sürücü) zekası ve azmi nedeniyle büyük beğeni topladı. Adamlar savaş alanında sadık müttefiklerdi. Görücü usulü bir evlilikten sonra dramatik bir şekilde değişen bir ilişki.

İLGİLİ: Jodie Comer’ın Matt Damon’la Yüzleştiği Son Düello Klibi

Güzel Marguerite de Thibouville (Jodie Comer), eğitimli ve sofistike, sorunlu bir isme sahip bir aileden geldi. Babası, Fransız monarşisine karşı daha önceki bir ihlalden dolayı yerildi. Marguerite’nin yüklü çeyizi değerli bir ödüldü. Jean de Carrouges ile bir evlilik ona para kazandırdı ve ailesinin adını temize çıkardı… eğer bir erkek varis sağlayabilirse. Savaşa ve ganimete susamışlık, Jean de Carrouges’u sürekli evinden uzaklaştırır. İskoçya’dan perişan bir Marguerite’e döner. Jacques Le Gris, o yokken onu ziyaret etti.

son düello yüksek üretim değerine sahiptir. Müdür Ridley Scott (yabancı, gladyatör) sizi Norman yaşamının her yönüne sokar. Saraydaki lordlar ve leydiler, arazide çalışan serfler tarafından yan yanadır. Ancak herkesin, biraz acıya neden olabilecek daha yüksek bir seviyeye borcu vardır. Jean de Carrouges’un efendisinin gözüne girememesi son derece zararlıdır. Jacque Le Gris’in ustaca manipülasyonu güç kazanırken. Siyasi entrikayı oldukça ilginç buldum. Uzuvların kılıçlarla kesilmesi, gözlerin oyulması ve baş döndürücü mızrak dövüşleri bekleniyordu. Scott’ın feodal sisteme derin dalışı hoş bir sürpriz oldu.

Bir Orta Çağ kadınının, kendisi için savaşmaya istekli bir erkek dışında cinsel şiddete karşı adalete başvurma hakkı yoktu. İkisini de korkunç bir ölüm riskine atıyor. Jodie Comer, cesur bir performansla sansasyonel. Neredeyse yeterli ekran süresi almıyor, ancak yürekten bir etki yaratıyor. Arsanın üçte ikisinde, ona ne olduğunu dikte eden erkek baş karakterler var. Bu bir dereceye kadar kasıtlı olarak yapılır. son düello kilisenin aşağılık davranışlarını ve kadına değer veren kadın düşmanı sosyal yapıyı göstermek istiyor. Sonra ona vahşice tecavüze uğramanın dehşetini ve sonrasındaki korkunç sonucu ifade etmesi için en kısa bölümü verir. Yapımcıların öğretmeye çalıştıkları derslere kulak asmadıklarını gösteren bir hata. son düello Pearl Street Films ve Scott Free Productions tarafından üretilir. 20th Century Studios’tan 15 Ekim’de sinemalarda gösterime girecek.

Konular: Son Düello

Bu makalede ifade edilen görüşler ve görüşler yazara aittir ve Movieweb’in resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.