Gösterişli Silahşörler Netflix’te Heyecan İçin Ateş Ediyor

Eski Batı haydutları, son derece stilize edilmiş bir Afrika merkezli aksiyon oyununda mermiler, darbeler ve hızlı tek gömleklerle birbirlerini bilmeceler. Düştükleri Daha Sert Hollywood’un seçkin siyah aktörlerinden oluşan yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosuyla kanlı bir intikam westerni. Film her karaktere parlama şansı veriyor, ancak sağlam bir anlatı oluşturmada yetersiz kalıyor. Çoğu batılının en iyi ihtimalle kağıt inceliğinde arazileri olduğu için karmaşıklığın olmaması bir anlaşma katili değildir. Düştükleri Daha Sert yetenekli topluluk ve cesur şiddetin dikkatinizi çekmesini sağladığı bir hamur hikayesine başarılı bir şekilde odaklanıyor.

Düştükleri Daha Sert iğrenç bir suça acımasız bir geri dönüşle başlar. Yıllar sonra, Nat Love (Jonathan Majors) kendisini daha kötü kötüleri soymaktan zevk alan karizmatik bir suçlu olarak kabul ettirir. Güvenilir çete teğmenleri Bill Pickett (Edi Gathegi) ve en iyi silahşör Jim Beckwourth (RJ Cyler), Crimson Hood çetesini pusuya düşürerek büyük bir puan toplar. Nat, sevgili Stagecoach Mary’nin (Zazzie Beetz) kalbini geri kazanmak için Douglastown’a gider.

İLGİLİ: The Harder They Fall 2. Fragman: Jonathan Majors, Netflix’in Revenge Western’inde Idris Elba’yı Avlıyor

Bu arada, kötü şöhretli bir mahkumu taşıyan bir tren raylarında ölü durur. Ölümcül Trudy Smith (Regina King) ve belagatli, çabuk berabere biten nişancı Cherokee Bill (Lakeith Stanfield), en tehlikeli kanun kaçağını serbest bıraktı. Rufus Buck’ın (Idris Elba) Redwood’da hesaplaşması gereken bir hesabı vardır. Efsanevi kanun adamı Bass Reeves (Delroy Lindo), Nat Love’a hapishaneden kaçış haberlerini vermek için Stagecoach Mary’nin salonunu ziyaret eder. Neredeyse tüm hayatını, Rufus Duck’ı öldürmek için intikam alma görevine adadı. İki çete, her iki tarafta da ciddi bir ceset sayımı yapan vahşi bir çatışmada çarpışır.

Yönetmen/yardımcı yazar Jeymes Samuel ilk uzun metrajlı filminde bomba gibi çıkıyor. Bir kart açıkça bunun kurgusal bir hikaye olduğunu, ancak “bu insanların hepsinin gerçek olduğunu” belirtiyor. Samuel, tarihi kovboyları, kanun kaçaklarını ve kanun adamlarını kullanarak özür dilemeyen siyahi bir western yaratır. Düştükleri Daha Sert fantastik bir “ya olsaydı” all-star hesaplaşmasını temsil eder. Samuel daha önce bir western kısa filmi çekmişti. Şafakta Ölürler aynı karakterlerden birkaçı ile. Oyuncu kadrosunun acımasız eylemlerinden zevk almasına izin vererek burada daha büyük, daha cesur ve daha sert oluyor.

İki etkileyici yardımcı oyuncu, gösteriyi A listesindeki liderlerden çalıyor. RJ Cyler, Jim Beckwourth olarak sizi dikişe sokacak. Filmin komik rahatlamasını sağlıyor. En iyi alt plan, onu Cherokee Bill’le düello yapmak için biraz gevezelik ediyor. Çalışma süresinin çoğunu çöp toplayarak ve tabancalarını ölüm frizbileri gibi döndürerek geçirir. Danielle Deadwyler, Cuffee, Stagecoach Mary’nin koruması ve fedai olarak çok fazla kıçı tekmeliyor. Karakteri, Beckwourth’ta komik “duygular” uyandıran bir erkek olarak geçiyor.

Düştükleri Daha Sert baştan sona bana hitap etmeyen bir müzik video öğesi var. Beats patlatma film müziği, eski bir batılı pürist için tasarlanmamıştır. Genç izleyicilerin muhtemelen bu yönü çekici bulacağını ve hikayeye daha fazla çekileceğini kolayca kabul edeceğim. Bu asla standart intikam temasından başka bir şey olmaya çalışmaz. Düştükleri Daha Sert harika oyuncu seçimi, karakterler ve kaygan aksiyon sahneleri nedeniyle çalışır. Düştükleri Daha Sert Overbrook Entertainment ve Netflix tarafından üretilir. 3 Kasım’da yalnızca Netflix’te prömiyer yapacak.

Konular: Daha Zor Düşerler, Netflix, Akış

Bu makalede ifade edilen görüşler ve görüşler yazara aittir ve Movieweb’in resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir