Emma Stone ve Emma Thompson Dazzle, Disney’in The Devil Wears Prada’sında

Disney yapar Şeytan Marka Giyer klasik bir çizgi film kötülüğü son derece havalı, haute punk couture kökenli bir hikaye alırken. Emma Stone, haince göz alıcı olarak ekranı yakıyor Cruella. Kokarca saçlı kötü adam 101 Dalmaçyalı aynı derecede zorlu bir düşmanla ayak parmaklarına kadar inen alçak şöhretini kazanır. Eş-yıldız Emma Thompson, Meryl Streep’in Vogue editörü Anna Wintour’u taklit etmesini para için sert bir deneme yapıyor. Oscar ödüllü aktrisler, hikayesi kısa olan, ancak harika görünen ve kulağa hoş gelen bir filmde göz kamaştırıyor.

Cruella 1960’ların ortalarında İngiltere’nin kırsal kesimlerinde, mücadele eden bekar bir anne ve moda tasarımcısı Catherine (Emily Beecham) ile açılır ve yaramaz bir kız çocuğu büyütür. Genç Estella (Tipper Seifert-Cleveland), züppe okulunda tuhaf siyah beyaz saçlarıyla alay ediliyor. Acımasız yeni bir kişilik yaratarak işkencecilerine saldırıyor, Cruella. Estella’nın maskaralıkları onları hareket etmeye zorladığında, Catherine önceki işvereninden yardım ister. Yıkıcı bir sonuca götüren bir karşılaşma.

İLGİLİ: Disney’s Cruella, Pandeminin Başlamasından Beri Hollywood’da İlk Büyük Prömiyeri Düzenledi

Estella kendini Londra’nın çetin sokaklarında yalnız bulur. Ancak iki yankesici çocuk Jasper (Ziggy Gardner) ve Horace (Joseph MacDonald) ile kaderine dayanan bir buluşma şansını değiştirir. Üçlü, akıllı hırsızlardan oluşan bir aile olur. Yıllar sonra, yetişkin bir Estella (Emma Stone) annesi gibi tasarımcı olmayı özlüyor. Barones’i putlaştırıyor (Emma Thompson), 70’lerin İngiliz modasının tartışmasız kraliçesi. Jasper (Joel Fry) ve Horace (Paul Walter Hauser) onu butik bir işe bağladığında, Estella’nın Barones ile buluşması kaderini belirler. Ama acımasız akıl hocasının gerçek doğasını çabucak öğrenir. Cruella bir kez daha uzun süredir saklanan sırlarla acımasız bir savaşta açığa çıktı.

Cruella iyi yapılmış ve sanatsal odaklı bir filmdir. Kostüm Tasarımcısı Jenny Beavan (Manzaralı bir oda, Mad Max: Öfke Yolu) üçüncü bir Oscar için rafta yer açması gerekiyor. Buradaki her çalışma gerçekten çok etkileyici. Arasındaki moda savaşı Cruella ve Barones göz kamaştırıcı kostümlerle göz kamaştırıyor. Yönetmen Craig Gillespie (En Güzel Saatler, Ben, Tonyagörkemli bir yüksek moda dünyası hayal ediyor. Kameranın karmaşık setlerin tüm köşelerini ve çatlaklarını araştırdığı uzun izleme çekimleri var. En sevilen eskilerden oluşan kesintisiz bir film müziği ile birleştiğinde, Cruellafilm yapımcıları izleyiciyi yaratıcılıkla yutuyor.

Topluluk oyuncu kadrosunun karakter çalışması nefis bir şekilde aşırı. İki Emma önde ve ortada, ancak yardımcı oyuncular nişlerini ustalıkla pek çok fiziksel komedi ile dolduruyorlar. Paul Walter Hauser’in Horace’ı ve onun hırçın tek gözlü Chihuahua’sı beni kahkahalarla uludu. Soygun planlarında beceriksiz olan o. Film aynı zamanda David Bowie’den esinlenen, Ziggy Stardust benzeri Artie (John McCrea) ile ilk açık eşcinsel ve çift cinsiyetli Disney karakterine sahip. Rolü çığır açıcı, ancak nispeten küçük ve tartışmalı olmamalı. Fanları 101 Dalmaçyalı ünlü karakterlerin canlı aksiyon uyarlamalarından keyif alacak.

Çanlar ve ıslıklar, anlatının eksikliklerini telafi ediyor. Arsa, az derinliğe sahip kağıt inceliğidir. Yol boyunca birkaç açıklama çok şaşırtıcı değil, ancak gerektiğinde uygun bir arka plan doldurun. Nedenini buluyoruz Cruella karakter ve kaynak materyalin ayrılmaz bir parçası olan Dalmaçyalıları hor görüyor. Film biraz uzun sürebilir ve daha küçük çocuklar için tematik olarak karanlık olabilir. Cruella bir Gunn Films, Marc Platt Productions ve TSG Entertainment yapımıdır. 28 Mayıs’ta Premier Access ile birlikte sinemalarda ve Disney + ‘da yayınlanacak.

Konular: Cruella, Disney Plus, Akış

Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazara aittir ve Movieweb’in resmi politikasını veya tutumunu yansıtmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir