Beyinsiz ve Kötü Ağızlı Aksiyon Devam Filmi

Ryan Reynolds ve Samuel L. Jackson, beyinsiz, ağzı bozuk bir devam filminde bir tutam şakşak kahkahası ile geri dönüyorlar. Hitman’in Karısının Koruması Avrupa’nın teknik altyapısını kurtarmak için hackneyed bir komploda, suikastçı tuhaf çifti eşit derecede şehvetli bir dolandırıcıyla yeniden bir araya getiriyor. Aksiyon komedisi silahlı çatışmalar, kovalamacalar ve mücadelelerle dolu. Sorun şu ki, şiddet çok yüzeysel ve tuhaf. Film aptallığı bir hataya kucaklıyor. Kıdemli Hollywood topluluğu kadrosunun tamamen boşa gitmesiyle sonuçlanıyor.

Hitman’in Karısının Koruması Michael Bryce ile alır (Ryan Reynolds) “Üç A” güvenlik derecesini ve lisansını kaybetmiş olmak. Koruma olmak onun tüm yaşam amacıydı. Kaybolmuş ve karamsar, mızmız gevezeliklerinden çabucak sinirlenen bir terapist görür. İtalya’nın güzel Capri sahillerinde uzun zamandır hak ettiği bir tatile çıkmasını tavsiye ediyor.

İLGİLİ: Hitman’s Wife’s Bodyguard Fragmanı Geldi, Yazın Buluşmasına Hazır Olun

Michael’ın molası, silahları alevlendiren bir Sonia Kincaid tarafından mahvoldu (Salma Hayek). Yeni evli Darius Kincaid (Samuel L. Jackson), İtalyan gangsterler tarafından kaçırılır. Sevgilisine son sözleri, kurtarma için Michael Bryce’ı almaktı. Michael Darius’tan nefret eder, tüm sorunları için onu suçlar ve silah kullanmayı bırakmıştır. Uyumsuz üçlü, Interpol’ün ünlü Yunan milyarder Aristoteles Papadopoulos hakkındaki soruşturmasına karıştıkça, kararlılığı şiddetle test edilir (Antonio Banderas).

Hitman’in Karısının Koruması bir gangster rap albümünden daha fazla F-bombası bırakır. Karakterler her cümlede küfürler savuruyor. Samuel L.Jackson “anneciğim” demekle oldukça iyi bir kariyer yaptı, ama bu bir sonraki seviye küfür. Ve bu Salma Hayek’in çok dilli küfürlerinden sadece küçük bir örnek. Bu kadar küstahça kullanıldığında kötü kelimelerin hiçbir anlamı ve şok değeri yoktur. Kabalık, zayıf diyalogun yerini tutmaz. Oyuncular doğaçlama mı yapıyor yoksa senaryoyu mu okuyorlar bilmiyorum ama küfürün komedi değeri çok az.

Ryan Reynolds film boyunca eziliyor, bir bez bebek gibi savruluyor ve defalarca beyin sıçratıyor. Bazı espriler çok komik. Reynold’un alaycı teslimatı fiziksel komedi ile çalışır. Kurnazlıklar ikinci perdede parıltılarını kaybederler. Karakterin ehliyetini ve benlik saygısını geri alma hikayesi bayatlıyor. Michael Bryce’ın bu saçmalıklara katlanması için hiçbir neden yok; kum torbası ve tüm şakaların anası olmanın dışında.

Hitman’in Karısının Koruması büyük bütçeli eylemi küçümsemez. Film devasa aksiyon sahnelerinde tam gaz ilerliyor. Keşke bu kadar karikatürize olmasalardı. Karakterlerin başı asla belada değildir. Ve bir araba çarpmış gibi yaralandıklarında, geri sıçrayıp kıçlarını tekmelemeye devam ediyorlar. Hiçbir önlem ciddiye alınmamalıdır. Komedi unsurunun abartıldığını düşünüyorum. Yapımcıların saçmalığı azaltmaları ve daha gerçekçi tehlikeler eklemeleri gerekiyordu. İlk film bu konuda çok daha iyiydi.

Frank Grillo, Richard E. Grant ve Morgan Freeman’ın yardımcı rolleri var. Başlangıçta mizahi davranırlar, sonra yumuşak ve unutulabilir hale gelirler. Bu, anlatının tüm yönlerinde birincil hata gibi görünüyor. Film ilerledikçe dil, aksiyon ve pratfalls daha az komik. Hitman’in Karısının Koruması Millenium Media ve Summit Entertainment’ın bir yapımıdır. 16 Haziran’da Lionsgate tarafından sinemalarda gösterime girecek.

Topics: The Hitmans Bodyguard 2

Bu makalede ifade edilen görüşler ve görüşler yazara aittir ve Movieweb’in resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir