Atmosferik Canavar Hareketi Korkutucu Değil

boynuzlar korku türünün en önemli ilkesinde başarısız olan, derinden atmosferik bir canavar filmi. Hiç de korkutucu değil. Her korku bir mil öteden yayınlanır. Karakterler tehlikeli durumlarda mantıksız davranırlar. Sonuçtan asla şüphe yok. İzleyicilerin daha önce milyonlarca kez gördüğü standart kinayeleri takip ediyor. Gerçekçi gerilimin olmaması son derece hayal kırıklığı yaratıyor. Özellikle oyuncular, yaratık efektleri ve sosyal yorumlar çok iyi yapıldığında.

boynuzlar Sis, yoksulluk ve met üretimiyle örtülü uzak bir Oregon kasabasında geçiyor. Keri Russell Julia Meadows, alkolizm ve küfürlü bir yetiştirme ile musallat olan yerel bir ilkokulda öğretmen olarak rol alıyor. Kardeşiyle birlikte yaşamak için çocukluk evine geri döndü. Paul (Jesse Plemons) kasabanın isteksiz şerifidir. Gidecek hiçbir yeri olmayan ve yasadışı uyuşturucular dışında istihdam için sıfır seçeneği olmayan yoksulluk çeken insanları tahliye etmekle mücadele ediyor.

İLGİLİ: Guillermo Del Toro, Boynuzları Özelliğini Başladı [email protected] Panel

Julia, zorbalığa uğrayan bir öğrencinin davranışı ve görünümüyle aşırı derecede endişelenir. Lucas Weaver (Jeremy T. Thomas) zayıf, pis ve eskiz defterine korkunç resimler çiziyor. Küçük kardeşi Aiden (Sawyer Jones), bilinen bir uyuşturucu satıcısı olan babaları Frank (Scott Haze) tarafından okuldan alındı. Bu arada, çevredeki ormanda, yerli bir avcı (Graham Greene), vücut tarafından garip boynuz kalıntıları ile vahşice parçalanmış bir ceset bulur.

Müdür Scott Cooper (Deli Yürek, düşmanlar) yıllarca karakter oyuncusu olarak çalıştı. Oyuncu kadrosundan nasıl duygusal olarak yankılanan performanslar elde edeceğini biliyor. genç

Jeremy Thomas kana susamış bir çıkmazla uğraşan korkmuş bir çocuk olarak gösteriyi çaldı. Korkusu elle tutulur ve gerçekçi bir şekilde tasvir edilir. Cooper’ın çocuğun bakış açısını birincil bakış açısı olarak tutması gerekiyordu. Keri Russell, malzeme konusunda yetenekli bir liderdir, ancak esasen yorgun bir klişeyi tasvir eder. boynuzlar en iyi anlar çocukla her sahneyi içerir. İlkel tepkilerinin dürüstlüğü ve kabalığı, kalıplaşmış bir planın sıradanlığının yerini alıyor.

boynuzlar ekonomik umutsuzluğun varoluşsal sefaletini satıyor. Yapamadığı şey, bir sıçramayı, nefesi kesmeyi veya başka yöne çevrilmiş bir gözü tetiklemektir. Destekleyici karakterler kendini korumayı bırakır ve iç organlarını gönüllü bir insan büfesi gibi sunar. Mantıksız davranışları sıfır mantıklı ve aptal korku filmlerinde tamamen sabrımı zorluyor. Scott Cooper aptal bir film yapmadı. Ancak içgüdüsel korkuları iletme çabaları başarılı değil.

boynuzlar zanaatı için takdir edilebilir. Ancak izleyiciler, kırsal bir Oregon maden kasabasının mali sıkıntılarını keşfetmesi nedeniyle bu filme girmiyor. Eğlence değeri doğrudan korku faktörü ile ilişkilidir. Bu, filmin pazarlamasının oluşturduğu beklentidir. Dürüst olmak gerekirse, bir kez bile çekinirsem tavsiye göstergesi olumluya doğru eğilir. Burada sürpriz yok. Bu filmden bir an olsun korkmadım. Son atışa kadar her şey tam olarak beklendiği gibi gidiyor. boynuzlar Phantom Four Films, DDY ve Mirada Studio’nun bir yapımıdır. Sadece 29 Ekim’de Searchlight Pictures’dan sinemalarda yayınlanacak.

Konular: Boynuzlar

Bu makalede ifade edilen görüşler ve görüşler yazara aittir ve Movieweb’in resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.