Adaletsizlik İncelemesi: Superman Unleashed Falls Flat

Artık bay iyi adam değil Güçlü adam çocuk eldivenlerini düşürür ve gazabını Dünya’nın kötülük yapanlarına salıverir. Adaletsizlik çılgınca popüler, platformlar arası video oyunu dövüş serisinin animasyonlu bir uyarlamasıdır. Konu, iğrenç Joker’in (Kevin Pollak) Süpermen’i (Justin Hartley) anlaşılmaz bir aşırılığa ittiği alternatif bir gerçeklikte geçiyor. Yargıç, jüri ve cellat olur. bölme Adalet Ligi inatçı suçluluk veya masumiyet anlayışıyla. Adaletsizlik sürükleyici bir ilk perdesi var ama ne yazık ki ani bir katliam çılgınlığına dönüşüyor. Düşünceli bir keder ve öfke keşfi olarak başlayan şey, akılsız kan sporuna dönüşür.

güzel bir sabahta, Süpermen ve Lois Lane (Laura Bailey) ilişkilerinde kritik bir dönemece ulaşırlar. Hayalleri, güvenilir bir müttefiki olan bir fraka tarafından kesintiye uğrar. Batman (Anson Dağı), Joker ve Harley Quinn’i (Gillian Jacobs) Metropolis’e kadar takip etti. Süpermen’in aşağılık bir komplonun hedefi olduğunu çabucak anlar. Joker, Kara Şövalye ile olağan oyunlardan bıktı. Batman’i kandırmanın tek yolu, ona gerçekten zorlu bir düşman vermektir.

İLGİLİ: Adaletsizlik Görüntüleri Animasyonlu DC Filminin Şiddetli Eylemini Anlatıyor

Joker’in eylemlerinin ardından Süpermen’i kökünden paramparça eder. Wonder Woman (Janet Varney) öfkesini hissediyor. Kötülüğü yok etme ve şiddeti sona erdirme zamanı geldi. Superman, barış niyetini ezici güçle ilan eder. Batman, Green Arrow (Reid Scott) ve Nightwing (Derek Phillips) Superman’in taktiklerine şiddetle karşı çıkıyor. Ancak Wonder Woman, Cyborg (Brandon Michael Hall) ve Robin (Zach Callison) çarpıcı değişimi destekliyor. Durdurulamaz bir tanrı iradesini dayattığında eski müttefikler acımasız düşmanlar haline gelir.

Adaletsizlik harika bir dayanağı var. Batman Joker’i birinci günde öldürseydi kaç masum insan kurtulabilirdi? Tehlikeli bir psikopatla yakalayıp salıverme sersemliği sonunda olağanüstü korkunç bir sonuca varır. Batman’in ahlakı ve doğruluk duygusu, Kriptonlu bir tuğla duvara çarpıyor. Bruce Wayne intikam alıyormuş gibi yapar, ancak öldürme konusundaki isteksizliği her zaman suçluların kaçmasına izin verir. Süpermen’in duygusal çöküşü, amacın netleşmesine yol açar. Hiçbir şey onun her kötü adamı toz haline getirerek solucan yemi haline getirmesini engelleyemez.

Adaletsizlik Süpermen tahmin edilebileceği gibi dengesiz bir tiran olduğunda odağını kaybeder. Mutlak güç mutlaka yozlaştırır. Filmin bu değişikliği herkes için ücretsiz bir süper kahramandan daha iyi ele alması gerekiyordu. Bir dizi tuhaf olay örgüsü, filmi, dayandığı oyunun hayal kırıklığı yaratan bir kopyasına dönüştürür. Karakterler kanlı, abartılı sonlar için birbirlerini öldürürler. Hikaye parçalanıyor ve mükemmel başlangıca layık olmayan zayıf bir sonuca topallıyor.

DC Animasyon Film Evreninin on altı filmi oldukça yüksek bir standart belirledi. İtibaren Adalet Birliği: Parlama Noktası Paradoksu ile Justice League Dark: Apokolips SavaşıCehennem gibi cesurlardı, zekice canlandırdılar ve karmaşık anlatılar oluşturmak için zaman harcadılar. Adaletsizlik vaat eden, ancak sadece ölçülemeyen bağımsız bir macera. Kaynak materyali ilerletmesi ve şiddetini taklit etmesi gerekiyordu. Batman ve Superman’in inatçı erdemine gerçekten meydan okumak için burada bir fırsat kaybedildi. Adaletsizlik Warner Bros. Animation, DC Entertainment ve Ian Rodgers Productions’ın bir yapımıdır. Şu anda 19 Ekim’de Warner Bros. Home Entertainment’dan DVD/Blu-ray sürümüyle dijital olarak indirilebilir.

Konular: Adaletsizlik, Akış, Batman, Süpermen, Adalet Ligi

Bu makalede ifade edilen görüşler ve görüşler yazara aittir ve Movieweb’in resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.