Michael Caine ve Aubrey Plaza Yola Çıktı

En çok satanlar Neredeyse iflas etmiş bir yayınevi, münzevi, huysuz bir yazarı her ikisi için de kitap turuna çıkmaya zorluyor. Michael Caine ve Aubrey Plaza, uyumsuz tuhaf bir çift olarak şaşırtıcı bir kimyaya sahipler. Umutsuz yolculukları, başrollerin ustaca oyunculuğuyla komediden dramaya dokunaklı bir şekilde örülür. Çılgın ama sevimli karakterleri gerçek kişilikle aşılayarak sevecen, basit ve tahmin edilebilir bir senaryo yapıyorlar. En çok satanlar çok fazla kalp ve mizah içeren küçük bir film.

Lucy Stanbridge (Aubrey Plaza) yayıncılık şirketinin son romanlarının satışlarının düşüşünü izliyor. Sevgili babasının mirası tehlikedeyken, huysuz bir rakipten (Scott Speedman) bir satın alma teklifi alır. Bu arada, Westchester, New York’ta, ünlü yazar Harris Shaw (Michael Caine) evine haciz yapmakla tehdit eden borçlularla karşı karşıyadır. Bir müsveddenin son sayfasını daktilo ediyor. Sonra her şeyi ateşe vermeyi düşünüyor.

İLGİLİ: En Çok Satanlar Fragmanı Aubrey Plaza ve Michael Caine Trading Sick Burns Has

Umutsuz bir Lucy, elli yılda yalnızca bir kitap yazan Harris Shaw’ın şirketine yeni bir roman borçlu olduğunu fark eder. Bir yazarın dönüşü kesinlikle satışları artıracaktır. Shaw onu komik bir şekilde reddeder, ancak ipoteği ödemek için sadece haftalar verdiğinde fikrini değiştirir. Ancak, sözleşmede iki garip madde var. Shaw’ın kitabı herhangi bir düzeltme yapılmadan yayınlanmalıdır. Ama Lucy’nin onu tanıtım turuna zorlama hakkı var. Edebi dünyayı kasıp kavurma hayalleri, Shaw’ın kaba ve sarhoş davranışlarıyla çabucak paramparça olur.

Michael Caine’in kitap turundaki tuhaflıkları çok komik. Aubrey Plaza’nın onu kontrol altına alma mücadelesi neredeyse bir o kadar komik. Sahtekar olduğu için kendine küfrederken onun “viski şerpası” olarak damgalar. Umutları çabucak boşa çıkar, ancak aralarında bir bağ gelişmeye başlar. Her iki karakter de hayatlarını sekteye uğratan derin bir acıyı barındırıyor. Sevecen bir yabancının yardımı, şişelenmiş duyguları serbest bırakmalarını sağlar. En çok satanlar oldukça dramatik bir dönüş alır, ancak inandırıcı ve iyi oynanır.

Hikayede sakarin bir unsur olduğunu kabul edeceğim. Karakterler daha ilk perdeden bariz bir yolculuğa çıkıyorlar. Ancak bu, daha az anlayışlı olduğu anlamına gelmez. Bir yolculuğa çıkan herkes nihai varış yerini bilir. Sevinç, üzüntü ve macera, oraya giden adım adım adımlardan gelir. Bunlar bizi daha iyiye doğru değiştiren anlar.

Filmin başarısı tamamen karakterleri yorumlamalarına bağlı. Özellikle yazılı diyalog şaşırtıcı olmadığında. Komedi ve dram arasındaki alış verişi yapmak kolay değil. Michael Caine ve Aubrey Plaza, bu dinamiği yapmacık görünmeden satıyorlar.

En çok satanlar yaz patlamış mısır sinemasından hoş bir değişiklik. CGI görsel efektlerinden, şiddetten ve kandan gerekli bir soluklanma sağlar. Michael Caine son zamanlardaki bağımsız filmleriyle hit oldu ya da özlendi. Yetenekli bir yardımcı yıldızla iyi bir formda geri döndü. En çok satanlar Item 7, Wishing Tree Productions ve Telefilm Canada tarafından üretilmiştir. Screen Media Films’den 17 Eylül’de bir tiyatro ve isteğe bağlı video yayınlayacak.

Konular: En Çok Satanlar, Akış

Bu makalede ifade edilen görüşler ve görüşler yazara aittir ve Movieweb’in resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir