Deneyimli Oyuncular ve Yetenekli Yön Kaldırma Orta Menzilli Aksiyoner

Deneyimli bir Hollywood oyuncu kadrosu ve yetenekli yönetmenlik, karmaşık bir B-film planını daha yüksek bir yere taşıyor. Protégé, vahşileştirilmiş yetim bir kızı kurnaz bir suikastçının vesayeti altına alır. Bir baba, arkadaş ve akıl hocası olur. Onu takip eden bir kaplan gibi şah damarına gitmeyi öğreten. Film cezalandırıcı aksiyon sahneleriyle dolu, ancak saçma sapan flörtler ve çılgın arsa bükülmeleri ile periyodik saçmalıklara yenik düşüyor.

Protej 1991’de Da Nang, Vietnam’da açıldı. Seçkin bir tetikçi olan Moody (Samuel L.Jackson), tehlikeli koşullar altında kanlar içinde genç bir kız (Eva Nguyen Thorsen) bulur. Çocuğun sertliğine hayran kalır ve onu kanatlarının altına almaya karar verir. Otuz yıl sonra Anna (Maggie Q), Londra’nın sofistike biri haline geldi. Üst düzey bir nadir kitapçıya sahip. Gündüzleri eski Edgar Allan Poe satıyor, sonra geceleri vahşice milyon dolarlık ödül topluyor. Anna ve Moody, gölgelerde kaybolmak isteyenleri bulmakta uzmanlaşmıştır.

İLGİLİ: The Protege Trailer Maggie Q, Michael Keaton ve Samuel L. Jackson ile Büyük Aksiyon Getiriyor

Moody’nin görkemli İngiliz malikanesindeki sessiz doğum günü kutlaması sorunsuz bir şekilde devam eder. Ertesi gün, gizemli bir ziyaretçi (Michael Keaton) Anna’nın kitapçısını ziyaret eder ve zincirleme bir katliama neden olur. Moody’nin geçmişteki suçlarından biri onu rahatsız etmek için geri döndü. Ama köşesinde şiddetli bir koruyucusu var. Anna, onları hedef alan güçlü kukla ustasını ortaya çıkarmak için Vietnam’a geri döner. Gençliğinden çok farklı bir ülke bulur, ancak yine de beceriksiz politikacılar ve gangsterler tarafından yönetilir. Anna, çocukluğunun travmatik olaylarıyla yüzleşmek zorundadır. Sonra ona zulmedenlerin intikamını yağdır.

Yönetmen Martin Campbell nasıl iyi bir aksiyon filmi çekileceğini biliyor. Bond’dan her şeyi yaptı (Altın Göz, Casino Royale) Jackie Chan’a (Yabancı). Protej onu oluşturmak için doğru var. Film, iyi koreografiye sahip dövüşler ve silah sesleri ile iyi bir tempoya sahip. Onun yıldız topluluğu, karakterlerini akıllıca oynuyor. Samuel L. Jackson, “motherf***er” ticari markasından vazgeçer, ancak daha ihtiyatlı bir performans için küstahlıkta hüküm sürer. Maggie Q Campbell’ın rehberliğinde yetenekli bir aksiyon yıldızı. Kolayca dövdüğü kötü adamlardan çok daha küçük. Protej teatral olmadan ölümü çabucak gönderir.

Film boyunca çeşitli sorunlar devam ediyor. Bir sürü gereksiz monolog ve gerçekçi olmayan şakalar var. Maggie Q ve Michael Keaton kavga ederken flört ederler. Aralarında sıfır cinsel gerilim var, bu yüzden bu sahneler komik oluyor. Protej Ayrıca sol alandan muzdarip olan arsanın hiçbir anlam ifade etmediğini ortaya koyuyor. Bu karakterler sözde eğitimli katillerin en üst kademesi. Yine de sürekli olarak düşmanlarının çekip gitmesine ve kendi hayatlarını tehlikeye atan kararlar almasına izin veriyorlar. Ayrıca, gerçek kötünün gülünç derecede tehditkar olmamasına da yardımcı olmuyor.

Protej birkaç iyi özelliği var, ancak bunlardan yeterince yararlanmıyor. Şok değeri anlamına gelen bazı öngörülemeyen anlar vardır. Hikayeyi gerçekten farklılaştıracak bir şekilde ödeme yapmıyorlar. Kadın suikastçı anlatısını daha önce sayısız kez gördük. Protej kovada başka bir damla olarak sona erer. Tür hayranları için yeterli olması gereken orta seviye bir aksiyon oyunu. Protej Millennium Media, Arthur Sarkissian Productions ve Campbell Grobman Films tarafından üretilir. Şu anda Lionsgate’den geniş bir teatral yayında.

Konular: Protej

Bu makalede ifade edilen görüşler ve görüşler yazara aittir ve Movieweb’in resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir